Biżuteria i nie tylko :

Wpis

wtorek, 08 lutego 2011

Biżuteria ze złota

Najczęściej chyba stosowanym w jubilerstwie metalem szlachetnym obok srebra jest rzecz jasna złoto. lśniące słonecznym blaskiem, złote lub białe przykuwa nasz wzrok i kusi swoim pięknem. Profesjonalny złotnik  wykonujący swój zawód z pasją potrafi wykonać z tego metalu budzące podziw obrączki, pierścionki, łańcuszki, kolie czy ekskluzywne przedmioty codziennego użytku.

Wydobycie tego jakże cennego metalu w skali ogólnoświatowej jest ogromne. Wg obliczeń wynika, że dotychczas wydobyto ok. 150 tysięcy ton owego cennego kruszcu. Rzecz jasna nie jest on stosowany tylko do produkcji rozmaitej biżuterii. Ze względu na swe własności chemiczne oraz fizyczne złoto jest powszechnie stosowane na przykład w produkcji elektroniki Złoto jest chyba jednak najbardziej cenione ze wzgledu na jego stabilne ceny.


Niedomieszkowane złoto jest zbyt plastyczne, by wykonać z niego dla przykładu pierścionki  - ażeby zmniejszyć jego plastyczność - domieszkowane jest innymi nieszlachetnymi metalami. Czysz złota biżuteria nie zachwyca? Szkoda, że nie każdy może sobie na nią pozwolić...

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
bizuteriabizuteria
Czas publikacji:
wtorek, 08 lutego 2011 11:27

Polecane wpisy