Biżuteria i nie tylko :

Wpis

poniedziałek, 07 lutego 2011

Biżuteria z tytanu

Planują Państwo małżeństwo? Należy więc zdecydować jakie obrączki w sklepie jubilerskim wybrać? Najlepsze by były te obrączki ślubne, które przez kolejne lata będą nie tylko symbolem łączącego uczucia i piękna... ale i trwałości związku. Rewelacyjnie w tym celu spełniają się obrączki wykonane z tytanu. Dlaczego?

Otóż biżuteria tytanowa nie tylko pięknie się prezentuje. Ma jeszcze dwie, pewne ważne zalety: jest lżejsza od złota, czy srebra, a do tego jest bardziej wytrzymała. Rzecz jasna nie znaczy to, że nie ulegnie zarysowaniu. To, że metal, z którego wykonaną biżuterię nosimy bywa wykorzystywany także przy konstruowania statków kosmicznych wcale nie gwarantuje braku rys :) Biżuterię tytanową podobnie jak złotą czy biżuterię srebrną trzeba zdejmować przed pracą i rzecz jasna nie wystawiać na działanie chemikaliów.

Ciekawa sprawa, że czysty tytan (gdyż tytanjest uzyskiwany z jego tlenku) jest ciągliwy - niestety temperatura topnienia jest bardzo duża, bo 1649 stopni Celcjusza. Najlepiej znana własność chemiczna tytanu to jego rewelacyjna odporność na proces korozji. Dobrze jest także być świadomym, że metal ten jest odporny na środowisko kwaśne.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
bizuteriabizuteria
Czas publikacji:
poniedziałek, 07 lutego 2011 10:48

Polecane wpisy